Jesteś początkującą motocyklistką? Zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać najlepszy kask motocyklowy damski? Musisz pamiętać o kilku prostych zasadach. Większość z nich pokrywa się z tymi, które obowiązują podczas wyboru kasku na motor dla mężczyzny, ale tylko jeśli chodzi o aspekty techniczne. Biorąc pod uwagę stylistykę – tutaj masz wolną rękę. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni kask damski na motor!

Damski kask motocyklowy – jaki powinien być?

Pamiętaj, że damski kask motocyklowy tak samo, jak i męski powinien być przede wszystkim bezpieczny. Kiedy kupujesz kask w sklepie motocyklowym, nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną. Bierz pod uwagę głównie to, z jakiego materiału został wykonany hełm. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja głowa podczas jazdy oraz ewentualnego wypadku będzie odpowiednio chroniona.

Kask motocyklowy damski oprócz kwestii bezpieczeństwa powinien być także funkcjonalny. Co to oznacza? Jeśli cenisz sobie możliwość prowadzenia rozmów podczas jazdy, inwestuj w modele z wbudowanym intercomem. Możesz też wybierać kask damski na motor spośród modeli z blendą, z otwieraną szczęką lub całkowicie otwarty kask. Na motocykl najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu dają kaski integralne zamknięte.

Rozmiar kasku motocyklowego dla kobiety – jak właściwie dobrać rozmiar kasku?

Chcesz wiedzieć, jak poprawnie wybrać damski kask motocyklowy? Wbrew pozorom to dość proste. Wystarczy, że udasz się do stacjonarnego sklepu motocyklowego, określisz swoje potrzeby i przymierzysz kilka modeli w różnych rozmiarach. Pamiętaj, że kask na motor nie powinien Cię nadmiernie uciskać w głowę, ani być zbyt luźny. Jak najbardziej wskazany jest delikatny ucisk w okolicy policzków – ale oczywiście z umiarem. Rozmiar kasku damskiego na motor ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo! Nigdy nie kupuj hełmu jeśli nie masz pewności, że ten leży idealnie na Twojej głowie. Jeśli wolisz kupić kask na odległość np. w internetowym sklepie motocyklowym, przed zakupem dopytaj o dokładną tabelę rozmiarów i bardzo dokładnie zmierz obwód głowy.

Kask motocyklowy damski a stylistyka – czy wygląd ma znaczenie?

Dla każdej kobiety wygląd kasku na motor ma ogromne znaczenie. Jeśli wybierzesz wyróżniający się kask, będziesz nie tylko pięknie wyglądać, ale i wyróżnisz się z tłumu na drodze. Co ciekawe, polecane są jaskrawe i neonowe kolory. To pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo motocyklistek i motocyklistów. Kask damski na motor w czarnym kolorze nie jest najlepszym wyborem. W gorące dni będzie Ci w nim znacznie cieplej, aniżeli w innych kolorach, a dodatkowo nocą staniesz się praktycznie niewidoczna dla innych uczestników ruchu.

Jeśli lubisz wyróżniające się barwy i nietypowy styl możesz wybrać customowe modele damskich kasków motocyklowych, które są dostępne w wielu sklepach motocyklowych. Licz się jednak z nieco wyższą ceną, gdyż niestandardowe malowanie kasku to większy koszt produkcji dla producenta. Teraz już wiesz, na co zwracać uwagę, wybierając kask damski na motor. Udaj się do sklepu i podejmij właściwą decyzję, dbając o swoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania!