Polska pod względem różnorodności tras i zaplecza motocyklowego może stać się nową Portugalią lub Włochami. W Polsce jest wszystko, od gór, przez wybrzeża, średniowieczne zamki po doskonałą kuchnię i fantastycznych ludzi.

Wycieczki motocyklowe w Polsce są pełne przygód, malowniczych dróg, górskich zakrętów i serpentyn, pięknych krajobrazów i wspaniałych miasteczek z urokliwymi ryneczkami i wspaniałą kuchnią. Polska to duży kraj, a jazda tutaj motocyklem może zająć tygodnie. Jeśli chcesz to wszystko zobaczyć, dysponujesz ograniczonymi środkami, wsparcia szukaj na www.saverium.pl. Większość wycieczek motocyklowych w Polsce skupia się wokół kilku miejsc.

Warszawa Twierdza Modlin 

Warszawa jest inspirującym miastem położonym nad majestatyczną Wisłą. Spektakularne, warszawskie Stare Miasto przypomina wiedeński majestat, ale oferuje paryski urok z niewątpliwie polską atmosferą, przytulnymi brukowanymi uliczkami i doskonałymi restauracjami i jadłodajniami oferującymi tradycyjne polskie i międzynarodowe jedzenie. Warszawę najlepiej zwiedzać w ciągu kilku dni, dlatego gorąco polecamy odwiedzenie Twierdzy Modlin na obrzeżach miasta, zapierającego dech w piersiach XIX-wiecznego fortu z widokiem na przepiękną dolinę u zbiegu Narwi i Wisły. Jeśli masz ochotę na przygodę, do Twierdzy Modlin można dojechać małymi drogami gruntowymi prowadzącymi bezpośrednio do jej wejścia.

Śląsk i Zakopane 

Graniczący z Czechami i Niemcami Śląsk posiada unikalne dziedzictwo kulturowe i fenomenalne widoki. Stare, średniowieczne zamki wznoszące się na szczytach wzgórz, zielone masywy Sudetów oferują mnóstwo wspaniałych krajobrazów. Większość tras motocyklowych w Polsce przebiega przez Zakopane, czyli krajowy ośrodek narciarski, który latem zamienił się w raj dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli kochasz jazdę w terenie, w okolicach Zakopanego nie brakuje ekscytujących szlaków, odkrywających piękne doliny i jeziora ukryte w górach, zwłaszcza w pobliżu granicy ze Słowacją.

Warmia i Mazury

Region Warmii i Mazur zajmuje północno-wschodnią część Polski. Obszar ten przez wieki znajdował się pod panowaniem pruskim i niemieckim, a blizny wojenne są nadal widoczne. Czekają tu na nas miejsca, w których będziecie mogli się na chwilę wyłączyć, docenić ciszę, spokój i niesamowitą przyrodę. Mówi się, że jest to Kraina Tysiąca Jezior. Warmia i Mazury to także tereny przepełnione historią, które zachęcają do zgłębiania i odkrywania tajemnic. Zamki gotyckie, średniowieczne klasztory, barokowe kościoły, fortyfikacje wojenne i unikatowy cud inżynierii Kanału Elbląskiego. Miejscem koniecznym do zobaczenia jest Twierdza Boyen w Giżycku oraz siedziba Hitlera zwana Wilczy Szaniec. Przed wyjazdem w tę piękną trasę pomyśl o bezpieczeństwie.