Poduszka powietrzna dla motocyklisty – jak działa?

Nie od dziś wiadomo, że jazda na motocyklu należy do zdecydowanie jednej z najniebezpieczniejszych czynności. Jak mówią statystki, aż około 98% motocyklistów w ciągu swoich 2 pierwszych lat jeżdżenia miało poważny i potencjalnie zagrażający ich życiu wypadek. Nic więc dziwnego, że konstruktorzy starają się, jak tylko mogą, aby jazda na motocyklu stała się bezpieczniejsza. Efektem tych starań jest poduszka powietrzna dla motocyklisty.

Odpalanie motocykla na pych – jak to zrobic?

Odpalanie silnika na pych kojarzy się powszechnie z silnikami samochodowymi, lecz taka sama metoda uruchamiania jednostki napędowej może być stosowana równie dobrze w silnikach motocyklowych. Jak jednak można się łatwo domyślać, w przypadku motocykli należy stosować zupełnie inną technikę, a także znacznie większe środki ostrożności.

Jaki olej do skutera 2t?

Każdy skuter musi być regularnie serwisowany, pamiętać należy m.in. o wymianie oleju. Trzeba wiedzieć dokładnie, jaki olej do mieszanki 2T będzie odpowiedni i czym kierować się przy jego wyborze. Wlanie niewłaściwego oleju to prosta droga do wystąpienia wielorakich problemów.

Transport motocykla na przyczepie – poradnik

Wielu osobom wydaje się, że transport motocykla to proste zdanie. Często jednak zlekceważenie odpowiednich zasad bezpieczeństwa kończy się bardzo kosztownymi uszkodzeniami maszyny. Jak zatem poprawnie przewieźć motocykl na przyczepie, aby jego transport przebiegł sprawnie i bez większych nieprzyjemnych przygód?

Krosy dla dzieci od 10 lat – jak wybrać odpowiedni?

Przygodę z motocyklem można zacząć już w młodym wieku, do dyspozycji są rozmaite krosy dla dzieci od 10 lat, różniące się parametrami technicznymi i designem. Mając na uwadze kilka istotnych kwestii, znalezienia idealnego modelu crossa dla dziecka będzie banalnie proste.

Czym jest rozrząd desmodromiczny?

Rozrząd desmodromiczny rozwiązaniem przeznaczonym do silników, które są znacznie obciążane podczas pracy. Jednym z przykładów są motocykle Ducati. Jak funkcjonuje rozrząd tego typu?

Motocykl do 10 tys – najciekawsze modele

Na rynku jest sporo motocykli do 10 tys. Jeśli więc chcesz kupić dobry pojazd w bardzo przystępnej cenie, to jest to w pełni możliwe. Musisz tylko wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę, by nie przepłacić. Dzięki temu będzie Ci łatwiej kupić fajny sprzęt.

Rekord prędkości na motocyklu – ile wynosi?

Rekord prędkości na motocyklu był już bity kilkukrotnie. Najsławniejszym pojazdem, który zasłyną ze świetnych wyników jest Suzuki Hayabusa. To motocykl, który zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę, jeśli chcesz poczuć wiatr we włosach.