Jeśli chcesz, aby Twój motocykl dobrze służył Ci przez długie lata, musisz zadbać o jego doskonały stan techniczny. Jednym z ważnych elementów dbania o motor jest zakup odpowiednich części zamiennych. Sprawdź, czym się kierować podczas ich wyboru!

Wybór części zamiennych do motocykla nie jest łatwym zadaniem. Zastanawiasz się, czy kupić części oryginalne, czy zdecydować się na zamienniki? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Oryginalne części do motocykla – jakie warto kupić?

Jesteś posiadaczem motocykla i potrzebujesz części zamiennych do swojego jednośladu? Właściciele motocykli często stają przed wyborem pomiędzy częściami oryginalnymi a zamiennikami. Jest wiele sytuacji, w których najlepiej zdecydować się na wybór oryginalnych części zamiennych. Takie części produkowane są w tych samych fabrykach, które wytwarzają oryginalne części dla producentów. Technologie produkcyjne i zastosowane materiały są tutaj dokładnie takie same, jak w przypadku elementów, które znajdują się w fabrycznie nowych jednośladach. Kiedy warto postawić na oryginalne części motocyklowe? Przede wszystkim w przypadku kluczowych podzespołów, które mają duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Należą do nich przede wszystkim:

 • Elementy i części silnika;
 • Osprzęt sprzęgła;
 • Osprzęt zawieszenia;
 • Owiewki.

Części motocyklowe – kiedy można kupić zamienniki?

Czy zakup oryginalnych części do motocykla to jedyne słuszne rozwiązanie? Nie zawsze! W niektórych przypadkach można zdecydować się na wybór tańszych zamienników. Jeśli planujesz wymienić elementy, które szybko ulegają zużyciu, możesz spokojnie pokusić się o zakup nieoryginalnych części zamiennych. Jakość tego typu produktów najczęściej nie odbiega od oryginału, a ich cena może być znacznie niższa. Właściciele jednośladów najczęściej decydują się na zakup zamienników przede wszystkim w przypadku takich elementów jak:

 • Elementy obejmujące układ hamulcowy;
 • Świece;
 • Paski;
 • Uszczelki;
 • Przewody.

Gdzie kupić części i akcesoria motocyklowe najwyższej jakości?

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości części zamiennych do motocykla, musisz znaleźć idealne miejsce do ich zakupu. Obecnie dużą popularnością cieszą się sklepy z częściami motocyklowymi online, w których można zrobić wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Przed skorzystaniem z oferty konkretnego sprzedawcy warto przyjrzeć się kilku ważnym aspektom. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, wybierając sklep motocyklowy online?

 • Szeroki asortyment – zanim zrobisz zakupy w wybranym sklepie motocyklowym, sprawdź, czy dany sprzedawca oferuje szeroki asortyment dostępnych produktów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w jednym miejscu znajdziesz wszystkie części i akcesoria, których aktualnie potrzebujesz.
 • Produkty najwyższej jakości – warto wybrać sklep motoryzacyjny, w którym dostępne są części i akcesoria motocyklowe od renomowanych producentów. Najlepiej, jeśli sklep współpracuje z oficjalnymi dystrybutorami – dzięki temu nie narazisz się na zakup tanich podróbek nieznanego pochodzenia. Sprawdzone części zamienne i akcesoria motocyklowe od sprawdzonych producentów znajdziesz w sklepie internetowym Intercars – https://intercars.pl/s/lp-czesci-zamienne.
 • Fachowa obsługa – pracownicy wybranego sklepu motoryzacyjnego powinni być doskonale zorientowani w dostępnym asortymencie i w razie potrzeby doradzić Ci w wyborze części najlepiej dopasowanych do Twojego motocykla. Jeśli szukasz sklepu z rzetelną i profesjonalną obsługą klienta, kup części do motocykla w sklepie Intercars.