Na rynku jest sporo motocykli do 10 tys. Jeśli więc chcesz kupić dobry pojazd w bardzo przystępnej cenie, to jest to w pełni możliwe. Musisz tylko wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę, by nie przepłacić. Dzięki temu będzie Ci łatwiej kupić fajny sprzęt.

Motocykle do 10 tys – gdzie szukać?

Motocykle w tak przystępnej cenie to przede wszystkim maszyny używane. Powinieneś więc rozglądać się za nimi na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Właśnie na nich bez większego problemu możesz znaleźć pojazdy w tej cenie. Trzeba jednak pamiętać, że ich jakość może być bardzo zróżnicowana. Motocykl możesz kupić nawet za kilkaset złotych… ale musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał wiele w niego zainwestować, zanim będzie nadawał się do użytku. Dlatego przeglądając ogłoszenia, powinieneś być bardzo uważny i dokładnie je czytać. Porównuj parametry i szukaj informacji na temat tego, w jakim stanie jest konkretny pojazd. Unikaj takich ogłoszeń, które wzbudzają Twoje wątpliwości albo ogłoszeniodawca nie chce dyskutować o stanie maszyny. To znak, że najprawdopodobniej nie jest ona sprawna, a płacąc bardzo atrakcyjną cenę, nie zyskujesz motocykla gotowego do jazdy, ale potencjalną skarbonkę. Na pierwszy rzut oka trudno przecież określić, jak wielkich nakładów pieniężnych będzie trzeba użyć. Są jednak modele motocyklów do 10 tys, które powinny szczególnie przykuć Twoją uwagę.

Triumph Speed Four

To model motocykla w stylu naked, czyli pojazdu przeznaczonego do jazdy miejskiej. Jego egzemplarze na rynku wtórnym kosztują około 6 tysięcy złotych. Taka niska cena jest efektem dość niskiej popularności tego modelu. Jego producent liczył na prawdziwy hit, ale zainteresowanie nim było dość marne. W związku z tym można kupić go naprawdę tanio. Motocykl ma dość wydajną jednostkę zasilającą o mocy 98 KM. Wyróżnia go wygląd – dwa okrągłe światła, które trochę przypominają wyłupiaste oczy. Ten specyficzny wygląd może się jednak podobać. Poza tym – rekompensuje go niska cena.

Suzuki Bandit 600/650

To jeden z najpopularniejszych modeli, jakie można zobaczyć na polskich drogach. To motocykl o ponadczasowym pięknie. To klasyczny naked o urodziwej sylwetce. Jest dynamiczny, ale nie wyrywa z butów. Co ważne – na rynku wtórnym jest dostępna ogromna ilość tych pojazdów. W związku z tym naprawdę jest w czym wybierać. Niska cena tego motocyklu to kwestia jego wieku. Bandit to model sprzed dekady, choć jego wygląd wciąż jest aktualny i może zachwycać. Nie można się więc dziwić, że jest chętnie wybierany i jeszcze pewnie przez długi czas kupujący będą go szukać.

Honda CBF 600

To motocykl, który pod względem jakości jazdy jest bardzo zbliżony do Suzuki Bandit. Jest dynamiczny, zwrotny, ale nie wyrywny. Ma nowoczesną linię, która wygląda po prostu dobrze. Bez większych problemów można dojechać nim do celu… ale jego właściciele skarżą się na zbyt mało emocji z jazdy. Jeśli jednak nie kupujesz motocykla dla emocji, a po to, by po prostu na nim jeździć, to taka Honda jako motocykl do 10 tys sprawdzi się doskonale i z pewnością będzie można z niej jeszcze sporo wycisnąć.

Honda Hornet 600

To prawdziwy król motocykli do 10 tys. Jeśli zaczniesz przeglądać ogłoszenia, to przekonasz się, że ten model naprawdę szybko znika. Wprawdzie jest to model blisko 20-letni, to wciąż cieszy się ogromnym zaufaniem motocyklistów. Ma nowoczesną linię z kształtnym zbiornikiem paliwa. Dzięki temu wygląda dobrze nawet po wielu latach od wypuszczenia go na rynek. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych modeli Hornet ma aż 100 KM. To pozwala mu na całkiem dobre osiągi, które bez wątpienia dostarczą motocykliście emocji. Warto też pamiętać, że skoro Hornet był niezwykle popularny za czasów swojej świetności, to teraz na rynku wtórnym można przebierać. Jednak najlepsze egzemplarze znikają bardzo szybko, o to model o wielu zaletach. Niska cena jest tylko jedną z nich.