Barwa lakieru samochodowego z biegiem lat zaczyna zmieniać swój odcień – blaknie, czasami pojawiają się drobne wgniecenia bądź odpryski. Samochód, który wymaga odświeżenia, może zostać oklejony specjalistyczną folią. Dzięki niej istnieje możliwość całkowitej zmiany koloru lakieru bądź nadania mu wyrazistego wyglądu. Czy warto zdecydować się na oklejanie auta folią?

Jak wygląda proces oklejania samochodu?

Oklejanie samochodu to zadanie dla profesjonalistów, którzy w pierwszej kolejności przygotowują pojazd do całej operacji. Konieczne jest bowiem dokładne umycie samochodu, a następnie demontaż poszczególnych elementów, które mogłyby zaburzać proces oklejania folią, w tym:

  • klamek,
  • lusterek,
  • lamp.

W kolejnych krokach specjaliści odtłuszczają powierzchnię pojazdu oraz sprawdzają, czy na lakierze nie znajdują się drobne zarysowania. Te bowiem warto usunąć jeszcze przed oklejeniem samochodu folią. Cała procedura zmiany koloru trwa od 5 do 7 dni – w tym czasie auto pozostaje w serwisie; właściciel nie może z niego korzystać.

Jakie efekty daje oklejanie samochodu folią?

Oklejanie samochodu folią w Warszawie to usługa, z której najchętniej korzystają osoby, chcące nadać swojemu pojazdowi inną barwę. Każdy kolor z czasem wychodzi z mody, może się też po prostu znudzić. Wcale nie trzeba wymieniać auta co kilka lat, aby cieszyć się nowym, pięknie prezentującym się kolorem. Wystarczy tylko zdecydować się na oklejanie samochodu folią. Podstawowym efektem jest właśnie zmiana koloru pojazdu bądź jego odświeżenie. Barwa lakieru z czasem zaczyna blaknąć, mogą pojawić się na nim drobne zarysowania czy nawet odpryski. Niestety, samodzielnie nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Warto mieć na uwadze, że oklejanie samochodu folią jest dobrą metodą na walkę z zarysowaniami, jednak wyłącznie w przypadku, gdy nie osiągają one zbyt dużych rozmiarów. Głównym celem, jaki przyświeca właścicielom pojazdu, decydującym się okleić go folią, jest zmiana koloru, a nie redukowanie niedoskonałości.

Sposób na ochronę lakieru

Decydując się na oklejanie samochodu folią, możemy również chronić nasz lakier. Folia zabezpiecza go bowiem przed negatywnymi skutkami działania czynników zewnętrznych, w tym przed:

  • promieniowaniem UV,
  • zabrudzeniami,
  • uszkodzeniami mechanicznymi.

Dlatego też samochód, który przechodzi zabieg oklejania folią, wygląda, jak gdyby niedawno opuścił salon. Co ważne, usługa oklejania pojazdów skierowana jest zarówno do właścicieli stosunkowo nowych aut, jak i tych, które od lat poruszają się po drogach. Jeśli dodatkowo skorzystamy z usług auto detailingu, to nasz samochód nabierze zupełnie innego wyglądu i charakteru. Oklejanie samochodów folią to doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

  • chciałyby zmienić kolor swojego pojazdu,
  • chciałyby odświeżyć barwę lakieru,
  • skupiają się na tuszowaniu drobnych niedoskonałości.

Zmiana barwy auta nie wiąże się z koniecznością dopełniania żadnych formalności, bowiem w dowodach rejestracyjnych już od lat nie figuruje rubryka „kolor”. Sprawdź ofertę Auto Detailingu w Warszawie Piven Service