filtracja oleju

Prawidłowa eksploatacja układów hydraulicznych, przekładni i silników to przede wszystkim dbałość o jej odpowiednie nasmarowanie. Jakość i stan zastosowanego oleju jest bowiem wyznacznikiem żywotności wszystkich układów, przekładni i elementów narażonych na bardzo wysokie temperatury powstające wskutek intensywnego tarcia.

Dlaczego jakość oleju jest tak ważna? 

Nawet najwyższej jakości olej po jakimś czasie może ulec zanieczyszczeniom. Najczęściej jest to skutkiem dostawania się do niego drobnych elementów układu, które powstają wskutek ścierania się lub reakcji chemicznych zachodzących wewnątrz urządzenia. Może być to również spowodowane nieszczelnością poszczególnych elementów lub nieodpowiedniego użytkowania. Do oleju dostają się elementy stałe takie jak np. krystaliczne cząstki metali. Często bywa tak, że wymiana oleju w dużych maszynach i układach jest zbyt kosztowna. Ponadto jest to kłopotliwe ze względu na konieczność utylizacji odpadów.

filtracja oleju - po i przed filtracją

filtracja oleju – przed i po filtracji

Jednym z rozwiązań, które łączy ze sobą kompromis pomiędzy wymianą oleju, a zachowaniem żywotności i wydajności maszyn jest filtracja oleju. Firma Olbromski prócz sprzedaży olejów najwyżej jakości oferuje również usługi filtracji olejów, jak również wynajmu i sprzedaży maszyn filtrujących. Korzystamy z najwyżej klasy systemów filtracji KLEENOIL, które zapewniają skuteczną mikroflitrację w każdym rodzaju sprzętów. Dzięki zastosowaniu naszych usług wydłuży się żywotność i efektywność pracy Państwa urządzeń. Szacuje się, że odpowiednia filtracja oleju hydraulicznego i innych rodzajów olejów przedłuża ich żywotność nawet pięciokrotnie.

Filtrowanie oleju – dlaczego warto to zrobić? 

Filtrowanie technologią KLEENOIL oferowane przez naszą firmę usuwa wszystkie cząsteczki stałe i zanieczyszczenia z układu olejowego. Zaletą stosowanej przez nas filtracji jest fakt, że nie usuwa ona z oleju dodatków uszlachetniających. Filtrowanie odbywa się za pomocą zaawansowanych i sprawdzonych układów by-pass, które podłącza się do układów smarowania. Stosowany przez nas układ filtracji pobiera jedynie niewielką ilość oleju, który przepuszczany jest przez filtr. Ten zabieg ma na celu zniwelowanie różnicy ciśnień przy zachowaniu ciągłej pracy oleju w układzie. Filtry w systemach KLEENOIL wykonywane są z pulpy celulozowej, które tworzą gęsto nawijane na siebie długie włókna. Sprawia to, że filtracja staje się skuteczniejsza niż w przypadku urządzeń z jednym filtrem.

Oferujemy i zapewniamy skuteczną filtrację oleju hydraulicznego, jak również filtrację olejów przekładniowych, maszynowych czy turbinowych. Zastosowane przez nas filtry usuwają zanieczyszczenia, drobinki kurzu i metali o wielkości nawet 1 mikrona. Ponadto pochłaniają one wilgoć, która może dostać się do układu. W przypadku dużych maszyn, silników i systemów hydraulicznych pozwala to na dużą redukcję zbędnych kosztów wymiany bez najmniejszego uszczerbku na jakości i żywotności maszyn.

Zobacz też: opiłki w oleju

Jesteśmy w stanie w kilka godzin odnowić stosowany przez Państwa olej – czas zależy od ilości oleju i poziomu jego zanieczyszczenia. Filtracja przebiega do momentu, w którym olej osiągnie właściwości i jakość nowej cieczy. Niewątpliwą zaletą naszych usług jest ich dostępność 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Zdajemy sobie sprawę, że dla maszyn czy linii produkcyjnych nie ma dni tygodnia – muszą one działać i być prawidłowo eksploatowane cały czas. Świadczymy usługi filtracji oleju wraz z dojazdem na miejsce.