Mój kochany, przyszły potomku…

„Mój kochany, przyszły potomku… 

Jeszcze nie ma Cię na świecie, jeszcze nawet nie jesteś w planach, jeszcze fizycznie nie istniejesz- ale w myślach i wyobraźni już tak. Kiedyś przeczytasz ten list, pewnie wtedy stwierdzisz że to największy obciach wszechświata i że stara miała dobrze w bani za młodu, ale musisz, musisz coś wiedzieć…

Świat cały czas się zmienia. Życie może odwrócić się do góry nogami w przeciągu minuty, a to, co sekundę temu było ważne, za chwilę może swoją wartość stracić. Nie ma i nie będzie nigdy stabilizacji- ona nie istnieje. Jedyne, co jest trwałe i niezmienne, to to, co masz w środku. To Ty.

Jesteś na świecie nie bez powodu. Powstałeś z miłości. Do świata, do życia, do mężczyzny. Masz jakieś zadanie do wykonania na tej Ziemi, każdy ma. Nie przejmuj się, kiedyś je odkryjesz, albo znajdzie Cię samo. Jesteś wartościowy i należy Ci się szacunek, bo jesteś. To wystarczy. To tyczy się każdego człowieka. Żyjesz, czujesz, oddychasz, masz prawo do wolności myślenia, poglądów, do wyrażania i spełniania siebie. To dużo, bardzo dużo. To dobry start.

Znajdź coś, co pokochasz, odnajdź swoją pasję. Szukaj, próbuj, popełniaj błędy, podnoś się- szukaj dalej. Kiedy już odnajdziesz to, co sprawi Ci radość- książki, bieganie, muzyka… trzymaj się tego. Zatrać się w swojej pasji od czasu do czasu. Zamknij oczy i ciesz się tym. To tylko Twoje. Pielęgnuj swoją pasję, a jeśli uznasz, że ktoś jest tego warty- podziel się nią. Twoja pasja to Twój skarb. bez niej życie jest niekompletne.

Bądź dobry dla ludzi, i takimi ludźmi się otaczaj. Traktuj ich tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Pewnie spotkasz wielu, którzy będą chcieli Cię skrzywdzić- nieważne, idź swoją drogą. Ludzie nie są ani dobrzy, ani źli. Są po prostu ludźmi. Nie oceniaj ich. Każdy ma swoją historię. Wysłuchaj jej.

Podróżuj. Podróżuj, ile się da. Poznaj swój kraj, ale zbadaj też inne miejsca. To otworzy Ci oczy. Jesteś obywatelem świata, możesz być kim chcesz, i gdzie chcesz. Szanuj  Ziemię, naturę, i to, co Ci daje- jesteśmy tu tylko na chwilę i nic nie jest nam dane na wieczność. Bądź tolerancyjny- dla innych kultur, wyznań, miejsc, zachowań. Twoja prawda wcale nie musi być czyjąś prawdą.

Popełniaj błędy. Nie bój się ich- są nieuniknione. Traktuj je jak lekcję. Pozwól sobie na złość, na smutek- a potem wstań i próbuj dalej. Poradzisz sobie. Nieważne, co się będzie działo, pamiętaj- poradzisz sobie.

Bądź swoim najlepszym przyjacielem- zasługujesz na takiego. Pozwól, żebym ja też była Twoja przyjaciółką- mów do mnie, komunikuj się ze mną, nie zamykaj się na mnie. Wybacz mi moje przyszłe błędy- na pewno będzie ich mnóstwo, ale ja też przecież jestem tylko człowiekiem.

Mój kochany, przyszły potomku- jeszcze Cię nie ma, a już Cię kocham. Kiedyś się spotkamy. ”

Twoja przyszła mama.

Mother and toddler

 

 

 

 

8 komentarzy

 1. A.
  • Monika Harwas
 2. K.
  • Monika Harwas
 3. Kasia
  • Monika Harwas
 4. lukasz
  • Monika Harwas

Skomentuj