#GotujZMamą! Sałatka z krewetkami.

Uwaga uwaga, rozpoczynam nowy trend- gotujcie ze swoimi mamami! One się na tym znają najlepiej, a poza tym są fajne! Zapraszam na epizod 1- sałatka z krewetkami wedle maminego przepisu. 

Nie umiem gotować. No nie umiem zupełnie. Ale mam mamę, której to wychodzi doskonale. Wpadłam więc na genialny pomysł- mama nauczy mnie gotować, a ja podzielę się tą wiedzą z Wami! W pierwszym odcinku wjeżdża sałatka z krewetkami. Pyszna, prosta w wykonaniu i wygląda szpanersko- i na tym się skupmy. Zaimponujesz nią: przyszłej teściowej/facetowi branemu pod uwagę/cioci/sąsiadce. Dobra, do dzieła!

Czego potrzebujesz? 

-mieszanki sałat (kup gotową, na grzyb się męczyć)

-krewetek w zalewie (albo mrożonych)

-pomidorów

-jajek

-avocado (ja zapomniałam kupić)

-majonez i ketchup (z tego będzie dressing)

Co musisz zrobić? 

1. Musisz ugotować jajka. Na twardo.

2. Musisz pociąć całą resztę rzeczy, które przygotowałaś (oprócz majonezu i ketchupu, bez przesady)

3. Musisz te rzeczy wrzucić do jakiegoś szpanerskiego, szklanego naczynia, najlepiej przezroczystego, żeby było widać szpanerskie warstwy warzywków.

4. Na to wszystko musisz ładnie poukładać krewety (jeśli mają oczy, to ułóż je głowami do środka, bo się jeszcze będą na Ciebie patrzeć z żalem, biedaczyska).

5. W oddzielnym naczyniu musisz zmieszać ketchup z majonezem i wtedy w magiczny sposób powstanie dressing. Dressing walnij szpanersko na samą górę warzywków i krewetków.

6. Musisz to wszystko ładnie udekorować koperkiem, bo zielone ładnie wygląda na zdjęciach na Instasia.

7. Musisz się odstawić jak Madzia Ogórek na pokaz La Manii i podać to wszystko z uśmiechem nr 5 na twarzy.

Wszystkie składniki przepuszczone przez filtr wyglądają tak:

WP_20150518_20_29_16_Rich A gotowiec wygląda tak:

WP_20150518_21_00_23_Rich (2)

WINE & BEER

Fajne, nie? I teraz najlepsze- skoro mi się udało, to Tobie też się uda! A co najlepsze- dzięki krewetkom cellulit zniknie, avocado wyprasuje zmarszczki a jajka na twardo przywołują bogactwo i zmniejszają kredyt! (w niektórych kulturach są też znanym afrodyzjakiem). Pozdrawiam i widzimy się w następnym odcinku GotowaniaZMamą!

BeautifulPhoto635676335501474725

4 komentarze

  1. myrelationshit
    • Monika Harwas
  2. sonic
    • Monika Harwas

Skomentuj