Chrzań się Chodakowska, czyli o ćwiczeniach w domu słów kilka.

Ćwiczenia w domu rozwalą Ci stawy, zniszczą kręgosłup, odbiją Ci faceta, stracisz przez nie pracę, a i życie też możesz.

Zrobiło się ostatnio głośno o tym, jakie to fitnesy w domu są be i niedobre na wszystko. Ja głos w sprawie tej  chętnie zabiorę, ale najpierw musimy się cofnąć do samego początku. Do W-Fu w szkole podstawowej.

Wrzaskliwa pani w dresach szelestach, żuje gumę, dzierżąc w swojej zakończonej tipsami dłoni piłkę do kosza- symbol twojej bliskiej i niechybnej klęski, która nastąpi chwilę po gwizdku i złowieszczym „WYBIERAMY DRUŻYNY!”. Oczywiście, wybiorą Cię jako ostatnią, a Ty z wielokrotnie wyćwiczoną miną „i-tak-nic-mnie-to-nie-obchodzi” staniesz na boisku, by za chwilę wspomnianym symbolem dostać w łeb. Brzmi znajomo? Witam na wychowaniu fizycznym dzieci z pokolenia gumy Donald i Yattamana.

Całym swoim nastoletnim organizmem nienawidziłam tych 45-ciu minut, w ciągu których level Twojego szacunu u rówieśników zależał od ilości obronionych piłek i osiągniętego czasu na 60 metrów. W dupie miałam swój czas na 60 metrów, pani w szelestach niemiłosiernie mnie irytowała, a każdy faceplant z piłką kończył się zakrwawionym aparatem ortodontycznym. W-F był nudny, beznadziejny i kojarzył się głównie z publicznym upokorzeniem. W szatni zawsze było zimno, a brak pryszniców bezpośrednio przyczyniał się do zapachu kolejnych 8 lekcji, czytaj- śmierdzieliśmy. Nie dziwcie się więc, Kochani Czytelnicy, że omijałam wychowanie fizyczne szerokim łukiem, z zazdrością patrząc na atrakcyjne, wysportowane koleżanki.

I oto jestem, parę lat później, nawrócona na aktywność fizyczną, z własnym motocyklem w garażu, z ambicjami startu w zawodach, a na Twarzoksiążce pojawia sie ona- Chodakowska.  Ewa Chodakowska- niemoralnie okrągłe pośladki, brzuch, na którym spokojnie wyprasowałabyś koszulę męża, nogi jak z betonu i skierowany w Ciebie palec- „A czy TY zrobiłaś już dziś swój trening?!?”. No i przewija się ten skierowany w Ciebie palec w całych internetach, więc jak tu nie zacząć ćwiczyć? Zakupiłam matę, odblaskowe najasy i obcisłe legginsy- i jakoś tak się tej Chodakowskiej trzymam, już parę lat, odkąd pojawiła się w naszym internetowym światku.

A że mówią, że to niezdrowe? No cóż, lepsze burpees w domu niż zaleganie na kanapie z chipsami i kolejnym sezonem „Najdziwniejszych przypadków medycznych”. Jak wygląda praca wizażysty już kiedyś pisałam- wstajesz razem z piekarzami a kończysz razem z paniami z Brackiej. (o godziny pracy mi chodzi, ofkors). Nie pozostaje mi nic innego, jak ćwiczyć w domu. Kiedy schodzę z planu wszystkie fitness kluby są już dawno zamknięte, a na siłownię nie pójdę, gdyż Absolutnie. Nie. Mam. Pojęcia jak się obsługuje większość maszyn, i zapewne skończyłabym wyglądając mniej więcej tak:

Wiec robię te przysiady i burpees’y i drę się „CHRZAŃ SIĘ CHODAKOWSKA” a potem leżę na podłodze i zdycham, a z ekranu komputera Ewa mi gratuluje i taka jest dumna ze mnie, i ohh ja też wtedy jestem z siebie dumna i endorfiny są też i dupa już niedługo będzie okrągła a brzuch ze stali.

Ćwiczenie w domu jest spoko. Na początek przygody z aktywnością fizyczną zdecydowanie wystarczy. Stajesz się też idealną wieczorną rozrywką dla swojego faceta i nawet wygrywasz czasami z „Comedy Central”. Ot, taki obrazek: facet „Kobiety- Uprawiającej- Sport- w- Domu” zawyczaj siedzi gdzieś na drugim planie na kanapie i:

a) płacze ze śmiechu

b) nagrywa wszystko na telefonie i wysyła znajomym z dopiskiem „stara zwariowała”

c) co jakieś 10, 15 min beznamiętnym tonem powtarza „Kochanie dasz radę, jesteś taka dzielna” bo myśli biedaczysko, że to cokolwiek pomoże, a Tobie będzie lżej robiąc tysiąc pięćset osiemdziesiąty dziewiąty przysiad.

Anyway, przez ostatnie tygodnie Leniwy Żarłok Nocny zastapił Monikę Harwas, ale żeby było jasne- nie żałuję ani jednego ciastka, gdyż każde jedno ciastko rozkoszą dla podniebienia mego było. Żal mi natomiast sześciopaka, który nawet nie zdążył się pojawić, a już zanikł, więc, uwaga, oficjalnie- WRACAM DO GRY. Chodakowska- game on, zaraz odpalam Turbospalanie i niech się dzieje.

Zgadzasz się ze mną, Czytelniku? Podobał Ci się ten post? Lajknij i udostępnij, niech inni tez się pośmieją! 🙂 aaah, i zajrzyj też tu: Piach i Puder. Pozdrawiam!

 

10928638_10205555807276008_1908297762_n

women-workout-motivationdetect-fitness-stay-active-and-healthy-build-yourself-3

źródło: internet

6 komentarzy

  1. Anna-irena
    • Monika Harwas
  2. Kowalik
    • Monika Harwas
  3. Sonia
    • Monika Harwas

Skomentuj