Motonitą być.

 

Jak się czuje plecak, jadący 1500 km na motocyklu turystycznym do Chorwacji ze średnią prędkością 130km/h? To nie zadanie maturalne z fizyki, to moja własna, subiektywna opowieść o pierwszej części Wielkiej Wyprawy, która zresztą wciąż trwa ;p 

No dobra, będzie bez owijania w bawełnę- wyprawa zyskała miano Wielkiej, gdyż chłopak mój nie przejechał nigdy motocyklem więcej niż 600km na raz, a ja spokojnie zmieszczę się w 15, więc trochę hejka hej przygodo! Jako że oboje umysły mamy dość otwarte, a ciała wciąż sprawne, stwierdziliśmy, że obczaimy o co w ogóle chodzi z tą turystyką motocyklową.

Jeszcze do końca nie wiemy, o co chodzi, ale jest wspaniale! Taka podróż jest  małym hardcorem, nie ma się co oszukiwać, po paru godzinach dupsko boli, ale boli tak, że odliczasz ile czasu minęło od ostatniej stacji benzynowej i zastanawiasz się, czy jeszcze obciach pytać, kiedy nastepna. Pierwszy deszczyk po drodze to takie trochę „ha ha, jak śmiesznie pada”, z każdym następnym przypominasz sobie coraz więcej przekleństw, które znasz i są coraz brzydsze. Wraz z mijającymi kilometrami, mija też początkowy zapał i zaczynasz regularną i nierówną walkę z sennością.

I tak naprawdę, tutaj minusy się kończą a cała reszta jest jedną, wielką frajdą. Na tripa dostaliśmy kaski Schuberth’a, z dodatkowym systemem komunikacji i mogłam wyśpiewywać swojemu kierującemu mężczyźnie „I will always love you” w pięciu tonacjach, obgadywać kierowców w samochodach obok, a i nawet radia se posłuchałam, i to, powiem Wam szczerze, jest arcyświetny czasoumilacz. Ładny widoczek odczuwa się tysiącpięćsetsześćdziesiątdwa razy bardziej niż zza szyb samochodu (zjazd z autostrady w Chorwacji i widok turkusowego morza na tle gór- ŁAŁ), masz jakieś takie fajne poczucie wolności, o którym tyle trąbią w filmach drogi, no i bez kitu, po paru godzinach jazdy emocjonalnie przynależysz do gangu Dzikich Wieprzy podbijających świat.

Na razie tyle wrażeń mam, myślę, że podróż powrotna przyniesie wiele nowych przemyśleń, jak już sobie resztę przemyślę, to też dam Wam znać!

DCIM100GOPRO

 

DSCF1440

DSCF1467

DSCF1471

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

 

 

 

Skomentuj