Just Do It.

  Lubisz coś robić, a nie do końca Ci to wychodzi?

Kochasz gotować, ale wszystko, co upichcisz jest breją o bliżej niezidentyfikowanym smaku? Namiętnie rysujesz, ale wszystkie portrety Twojego autorstwa wyglądają jak Pan Ziemniak? Albo może piszesz wiersze, ale wszystkie białe, bo nic Ci się nie rymuje?

W takim razie z pewnością mnie zrozumiesz. Motocross wymyśliłam sobie dawno temu, zanim jednak zabrałam się do realizacji mojego marzenia, minęło sporo imprez, kierunków studiów, prac dorywczych, wynajętych mieszkań, nagłych życiowych zwrotów akcji, przypływu gotówki, odpływu gotówki,  i parę kilogramów zdecydowanie też. I oto jestem, lat 26 z kawałkiem, na wyśnionym motocyklu, w firmowym kasku, wybajerzonych goglach, dziurawych spodniach i wiecznie ufajdanych motocrossowych butach. No jestem, i jakoś mi, kurde, nie idzie. W zakręty wjeżdżam na kwadratowo, skoki przejeżdżam, kolein to chyba nawet dokładnie nie widzę. Na zawodach ostatnia, na starcie pierwsza, która się wywraca, z zakwasami od niekończącego się podnoszenia motocykla.
  Cholernie, CHOLERNIE szczęśliwa. Spełnianie marzeń wcale nie jest kolorowe- wyrywasz wolne chwile, żeby je poświęcić na swoją motopasję, ciułasz pieniądze miesiącami, a potem, dosłownie, lądują w błocie (;p), pod sukienką na weselu chowasz siniaki, a łydki masz jak rzymski legionista. W końcu jedziesz na wymarzony trening i leżysz co 5 minut w piachu, zastanawiając się czy to w ogóle ma sens. A potem, o Potężna Ironio, potem wracasz do domu i odliczasz minuty do kolejnego wyjazdu na tor 🙂 Nie opłaca się to, nie opłaca się to zupełnie Moi Kochani, ale TAK BARDZO warto! Bo spełnione marzenie młodego, nastoletniego, zakompleksionego i przegrywającego z depresją dziewczęcia nie ma swojej ceny. Bóg mi świadkiem, patrząc z perspektywy dorosłej, świadomej, i szczęśliwej osoby, stwierdzam, że nie ma na tym świecie nic lepszego, nic bardziej kojącego i uzdrawiającego niż urzeczywistnienie swoich pragnień ( o ile nie jesteś żądnym krwi psychopatą, oczywiście). Nie mam talentu, nie ma co udawać, że mam, skrzynia biegów pewnie jeszcze długo pozostanie moją prywatną Enigmą, ale będę jeździć, bo nie znam lepszego lekarstwa na całe zło świata, bo tego właśnie chciałam, i wiem, że się nie pomyliłam. Moi Kochani, jeśli lubicie coś robić, Wasze hobby sprawia Wam przyjemność, nawet, jeśli nie wychodzi- just do it, po prostu to róbcie. Wyniki przyjdą same, a nawet jeśli nie przyjdą- walić to, grunt, że jest fun, jest radość, że jest zajawka! ( i lans na fejsie, nie zapominajmy o lansie na fejsie) ;p.

Skomentuj